Інформаційний бюлетень «Редукціон» № 9-10-11 (139-140-141) — жовтень, листопад, грудень 2017 року
Інформаційний бюлетень «Редукціон» № 9-10-11 (139-140-141) — жовтень, листопад, грудень 2017 року


  


Відсутність Моніторингу державних закупівель з боку Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, це«Таксі - 5» без Люка Бессона
Сьогодні, як і взагалі кожного разу, нас цікавить усе неординарне. Ми шукаємо інформацію на нашому «настільному» веб-порталі та звертаємося до тих замовників торгів, де, на нашу думку, буде найцікавіше розкриття конкурсних пропозицій.
Цього разу все відбувалося в Управлінні праці та соцпитань Департаменту праці та соцполітики Харківської міськради. Закуповували послуги таксі та послуги з оренди пасажирських автомобілів з водієм (надання транспортних соціальних послуг).
Оксана Кравченко, секретар комітету з конкурсних торгів, була на розкритті вчасно на відміну своїх колег. Одразу видно, що людина відповідальна. Слідом за секретарем прийшла голова комітету – Лариса Болгова. Заступникові голови комітету, Ірині Левченко, навіть трішки перепало за запізнення. Взагалі на збори комітету пішло біля 10 хвилин часу, відведеного на розкриття пропозицій конкурсних торгів.
Нарешті, всі у зборі та можна починати.
… Хоча голова комітету намагалася казати все правильно, проте деяких казусів не вдалося уникнути. Чомусь слово «тендерна» навіть різало слух. Та одна помилка, хоч як і не хотілося б про це писати, (проте ще у дитинстві нам вселили, що потрібно говорити тільки правду, навіть якщо кривда виявиться солодшою), закралася. Назвавши учасника відкритих торгів із закупівлі послуг таксі та послуг з оренди пасажирських автомобілів з водієм (надання транспортних соціальних послуг), Лариса Болгова, не стримавши емоцій, сказала, що ці повинні виграти. Хіба не смішно?
Потім все як і завжди - по наїждженому пішло: конверти розрізалися та діставався їх зміст. Першою була відкрита пропозиція КП «Автобаза швидкої медичної допомоги» м. Харкова. Документи піддалися перевірці на наявність уже в процесі розкриття конкурсних пропозицій. Повнота їх комплектності сумнівів не викликала. Сума пропозиції склала 380 762 гривень 50 копійок. Наступною розкривалася пропозиція ТОВ «ТК «ТРАНСАВТО», документи якої також були ретельно розглянуті. ТОВ «ТК «ТРАНСАВТО» оцінили послуги з таксі та послуги з оренди пасажирських автомобілів з водієм (надання транспортних соціальних послуг) у 389 964 гривні рівно.
Хоча і різниця у загальнодержавних масштабах і невелика, але ж «копійка гривню береже».
Незважаючи на окремі ляпи в роботі комітету, працівники всі ці помилки та ляпи Управління праці та соцпитань Департаменту праці та соцполітики Харківської міськради виявилися дуже активними у бесіді. Наприклад, розповіли, що минулого року проводили запит цінових пропозицій за тим самим предметом закупівлі, що і тепер.
Проблема полягає у специфічності предмету закупівлі. Адже перевезення інвалідів на візках – справа не з легких. Для цього щонайменше потрібні спеціально обладнані автівки та спеціально навчений персонал. Потрібні підйомники для візків, але ми у документації не ставили жорстких умов для учасників, тому що знаємо, що охочих позмагатися у конкурсних торгах і без того мало. А такими вимогами ми їх розполохаємо - і все. Що ж тоді робити нашим інвалідам на  візках та як їм пересуватися містом? Ви ж знаєте, що їм і так не солодко доводиться у нашому «прямоходячому» світі.
Параолімпійські закупівлі – це єдині закупівлі Управління праці та соцпитань. Минулоріч проводився запит цінових пропозицій (на той момент ще Положення «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти» було чинним). Отже, оскільки запит цінових пропозицій не відбувся, будемо вважати, що комітет проводив закупівлю за новим держзакупівельним законодавством вперше.
І гроші з бюджету виділили запізно. І інвалідів, які, наприклад, навчаються шкода. Адже для «параолімпійців» нічого у нашому суспільстві не передбачено.
Проте не потрібно забувати, що в даному випадку всю відповідальність несе комітет замовника. На їх тендітних плечах (адже склад комітету з конкурсних торгів Управління праці та соцпитань суто жіночий) лежить відповідальність за всіх харківських інвалідів, що пересуваються на візках, та можуть  пересуватися містом лише на таксі із спеціальною амуніцією. Та для того, щоб бути впевненим, що зробив все від тебе залежне потрібно мати великий багаж знання в галузі держзакупівель. Однак, як бачимо, часом і цього не достатньо…
Медіа-варта з Харкова