Інформаційний бюлетень «Редукціон» № 9-10-11 (139-140-141) — жовтень, листопад, грудень 2017 року
Інформаційний бюлетень «Редукціон» № 9-10-11 (139-140-141) — жовтень, листопад, грудень 2017 року


 



 


Чи готова Україна до запровадження електронних державних закупівель



Шановні читачі!
Залишатися осторонь від процесів, що відбуваються під час формування державної політики, за кризової ситуації в економіці країни громадськість не має права. Прикро визнавати, але, фактично, зараз, після 19 років Незалежності, роль громадських організацій, особливо в регіонах, найчастіше зводиться до схвалення вже прийнятих рішень та невтручання в справи держави. Проте саме ми – суспільство – маємо впливати на політику держави в усіх сферах, адже держава – інститут, завдання якого полягає, передусім, у забезпеченні належного рівня життя своїх громадян.
Спілка громадських організацій «Тендерна палата закупівель за кошти бюджетів всіх рівнів» уже кілька років поспіль є активним учасником державної політики у сфері державних закупівель. Долаючи всілякі перепони, ми здійснюємо громадський контроль за витрачанням коштів держави. Попередні два роки чинності Положення «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти» й «ручного» керування грошовими потоками зробили здійснення такого контролю над діями можновладців фактично неможливим, звівши нанівець попередні здобутки становлення інститутів українського громадянського суспільства в цілому. Закон «Про здійснення державних закупівель», можна сказати без перебільшення, повертає права громадськості на активну участь у процесі витрачання коштів держави – коштів громадян.
Цього року Спілка громадських організацій «Тендерна палата закупівель за кошти бюджетів всіх рівнів» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» реалізує проект «Громадський контроль за організацією та проведенням процедур закупівлі у одного учасника та торгів з обмеженою участю (в тому числі за умовами міжнародних фінансових організацій) Державною службою автомобільних доріг «Укравтодор». Мета проекту – вироблення принципово нових, дієвих механізмів співпраці органів державної влади й організацій громадськості. Уже завершено перший етап проекту – збір та аналіз інформації про закупівлі, здійснені органом державної влади. Багато роботи ще попереду: узагальнення результатів моніторингу та вироблення пропозицій щодо участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики у сфері державних закупівель. Сподіваємося, що наша робота не буде марною і стане ще одним кроком у справі розвитку системи захисту прав громадян, посилення ролі громадських організацій у формуванні державної політики та впливу на прийняття політичних рішень із суспільно важливих питань. Про перебіг виконання проекту СГО «Тендерна палата закупівель за кошти бюджетів всіх рівнів» читайте на сторінках нашого видання.
Шановні колеги, перед вами вересневий випуск ІБ «Редукціон». У цьому номері ми хотіли приділити більше уваги першим результатам застосування Закону «Про здійснення державних закупівель». Практика – найкраща перевірка дієвості, досконалості чи, навпаки, недолугості нового нормативного акту. Пропонуємо вашій увазі думки закупівельників з різних регіонів України, котрі взяли участь у нашому бліц-опитуванні.
Закон 2289-17 встановлює чіткі вимоги, спрямовані на досягнення прозорості витрачання державних коштів. Однією з таких є оприлюднення майже всієї інформації, що стосується торгів. Та, схоже, нова вимога багатьом не до душі. Про це в матеріалі на стор. 33.
Беззаперечно, корисними будуть відповіді на питання, котрі наразі найбільше хвилюють членів комітетів з конкурсних торгів, а також листи-роз’яснення Уповноваженого органу щодо скарг. Допоможе в роботі і схема проведення закупівлі за процедурою двоступеневих торгів.
Вийшов у друк спеціальний випуск ІБ «Редукціон» «Поради фахівцю у сфері державних закупівель». Наші спеціалісти постаралися зібрати воєдино законодавчу базу, рекомендації фахівців, схеми проведення торгів – усе, що стосується закупівель за кошти держави. Сподіваємося, цей збірник нормативно-правових актів та методичних рекомендацій стане у нагоді як замовникам, так і учасникам процедур закупівель, контролюючим і правоохоронним органам.
З повагою,
Головний редактор
інформаційного бюлетеня «Редукціон»
В.В.Зубар

Торги під контролем

Цікава новина для всіх суб’єктів сфери державних закупівель! нарешті внесено зміни до статті 164-14 Ко-дексу України про адміністративні правопорушення, яка діяла в тій самій редакції з 2006 року.

Від теорії до практики: перші враження від нового ЗУ «про здійснення державних закупівель»

Перевірено. Працювати можна


Початок осені виявився врожайним на нові нормативно-правові акти, що стосуються держзакупівель.

Один у полі воїн? Нові вимоги

Дії влади – під нагляд громадськості!

Процедура Запиту цінових пропозицій

З тіні на світло