Інформаційний бюлетень «Редукціон» № 9-10-11 (139-140-141) — жовтень, листопад, грудень 2017 року
Інформаційний бюлетень «Редукціон» № 9-10-11 (139-140-141) — жовтень, листопад, грудень 2017 року


 



 


Відсутність Моніторингу державних закупівель з боку Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, це



Про те, що державні закупівлі мають на меті економне й ефективне витрачання коштів, відомо всім. Щоправда, результати перевірок КРУ та роботи Органу оскарження показують, що теорія нерідко, а то й досить часто, розходиться з практикою. Утім, у тому, що проведення саме конкурсних процедур при закупівлі необхідного, дійсно є ефективним, переконуються все більше й самі закупівельники.
У березні запит цінових процедур на закупівлю устаткування для автоматичного оброблення інформації (придбання комп’ютерної техніки, периферійного обладнання та комплектуючих) проводив Департамент бюджету і фінансів Харківської міськради.
На 7 надісланих запитів комітет з конкурсних торгів отримав 6 пропозицій, в основному від місцевих постачальників. Процедуру розкриття відвідали п’ятеро представників учасників, завітали й гості зі столиці.
Як розповіла заступник голови комітету Тетяна Барвінська, до проведення закупівлі комітет поставився дуже серйозно:

Окрім власне комітету з конкурсних торгів, таким аналізом займалося й управління закупівель Департаменту економіки Харківської міськради. Спеціалісти управління в обов’язковому порядку здійснюють моніторинг ринку щодо кожної закупівлі за державні кошти на виконання розпорядження міського голови.
Тож, несподіванкою для вже добряче «обізнаних» членів комітету цінові пропозиції учасників стати не мали, проте їм таки вдалося приємно вразити закупівельників.
Приємний сюрприз підготувало  УРА ТОВ підприємство «Спец» салон «Спецвузавтоматика», котре запропонувало найнижчу ціну й перевершило всі очікування комітету з конкурсних торгів.

Багатого досвіду закупівель у комітету з конкурсних торгів Департамент бюджету і фінансів Харківської міськради немає. Це перше й останнє цього року придбання, що підпадає під дію закону «Про здійснення державних закупівель». Утім особливих нарікань цей нормативно-правовий акт у членів комітету не викликав, навіть навпаки.

І все ж дещо, говорить пані Кухарева, можна було б удосконалити:

Витратити кошти держави так ефективно, як через проведення, наприклад, процедури ЗЦП, переконані члени комітету з конкурсних торгів Департаменту бюджету і фінансів Харківської міськради, звичним шляхом не вдалося б. Тож для держави економічна вигода очевидна. Ось лише шкода, що держава для тих, хто заощаджує, передбачила лише додаткове навантаження «на громадських засадах» та покарання і зовсім забула про винагороду…
Медіа-варта з Харкова