Інформаційний бюлетень «Редукціон» № 9-10-11 (139-140-141) — жовтень, листопад, грудень 2017 року
Інформаційний бюлетень «Редукціон» № 9-10-11 (139-140-141) — жовтень, листопад, грудень 2017 року


 



 


Яку процедуру закупівлі Ви найчастіше використовуєте?







Конкурс на оздоровлення
Щойно перші по-справжньому теплі промені сонця торкнулися землі, всі ми – і дорослі, і діти – почали мріяти про відпочинок. Втіленням такої мрії в життя займається й комітет з конкурсних торгів Головного управління у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської обласної державної адміністрації.
На початку травня відбулася процедура розкриття пропозицій конкурсних торгів із закупівлі послуг лікувальних закладів (послуг санаторіїв та інших оздоровчих закладів з відновлення здоров’я дітей).
Предмет закупівлі комітет розділив на кілька лотів. 1-6 лот – Харківська область, лот 7 – узбережжя та затоки Азовського моря, лот 8 – узбережжя та затоки Чорного моря.
Варто відзначити, що охочих позмагатися за право на оздоровлення дітей за державні кошти зголосилися аж 19 учасників, котрі загалом подали 32 пропозиції. 
  • Суттєве покращення ситуації з оздоровленням і відпочинком дітей спостерігається з кожним роком, - розповіла медіа-вартовим заступник голови комітету з конкурсних торгів Лариса Козлова. - Минулого року значно менше учасників зацікавилися нашими торгами. Конкуренція зростає, що дуже тішить, адже ми маємо досить широкий вибір.
Головне управління у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської ОДА здійснює закупівлю для дітей соціально незахищеної категорії.
  • Ми не любимо їх так називати, для нас вони - діти, котрі потребують соціальної підтримки, - зазначила пані Козлова. - Це діти-сироти, діти-інваліди, діти ЧАЕС, обдаровані діти, діти, чиї батьки загинули під час виконання службових обов’язків, діти диспансерного обліку, лідери громадських організацій, діти АПК. Усього одинадцять категорій і тільки для них, відповідно до законодавства України, ми маємо право закуповувати путівки за гроші обласного бюджету.
Очікувана вартість закупівлі становить 5 мільйонів 800 тисяч гривень, і як розповіли члени комітету з конкурсних торгів, щороку фінансування цієї сфери збільшується. Утім, стверджувати, що наразі забезпечення є абсолютно достатнім, не доводиться.
  • Якщо рахувати з огляду на кількість дітей, котрі потребують відпочинку, а це 250 тисяч дітей соціально незахищених категорій, то звісно, хотілося б, аби коштів на це виділялося більше. Минулого року оздоровленням було охоплено 183 тисячі діточок. Так, це 73 відсотка, здавалося б, показник хороший. Але власне оздоровлення пройшли всього 20% дітей, котрі цього потребують, решта ж припадає на путівки для відпочинку. І ця цифра, звісно, надзвичайно мала, в порівнянні з тією кількістю дітей, для яких оздоровлення є вкрай необхідним. Тим більше, якщо врахувати, що з 250 тисяч дітей 110 тисяч перебувають на диспансерному обліку, - розповіла заступник голови комітету. - Але якщо порівнювати щорічне фінансування, то воно дійсно зростає, і збільшується кількість путівок придбаних нами. У 2009 році 500 дітей Харківщини відвідали побували в Артек, 2010 року – 1500, тобто втричі більше.
Що стосується власне здійснення закупівель, то в комітеті з конкурсних торгів особливих нарікань щодо норм закону не висловлюють, хоча, очевидно, й захвату не відчувають.
  • Закон нам працювати не заважає, - зазначила секретар комітету Оксана Колодідєва. -  Але в лютому ми були на парламентських слуханнях, і тоді взагалі піднімалося питання щодо виведення закупівель послуг лікувальних закладів саме для нашої категорії дітей з-під дії закону. Досі рішення щодо цього немає, з-під дії закону вивели лише закупівлі путівок до «Артеку» й «Молодої гвардії». До того ж, закупівлі за рахунок державного бюджету. Ми б, навіть якщо б мали таку можливість, закупити їх не змогли б.
Мають деякі сумніви в комітеті з конкурсних торгів Головного управління у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської ОДА і в щодо ефективності конкурсних торгів.
  • Виходить, що чим нижча вартість, тим краще пропозиція, - зауважує Лариса Козлова. – 110 гривень на добу в санаторно-курортному закладі - мене, наприклад, така вартість дещо насторожує. Я розумію, що треба їхати й дивитися, що нам насправді пропонують. Але закон вимагає, аби ми обрали саме цю пропозицію, бо вона дає нам найнижчу ціну.
Залишається сподіватися, що комітету з конкурсних торгів удасться успішно здійснити закупівлю, й оздоровлення отримають ті, хто його потребують. Адже, погодьтеся, путівку, що коштує 2500-2800 гривень, навряд чи зможуть дозволити собі малозабезпечені чи багатодітні родини, чи сім’ї з дітьми-інвалідами, не кажучи вже про сиріт.  
Медіа-варта з Харкова