Інформаційний бюлетень «Редукціон» № 9-10-11 (139-140-141) — жовтень, листопад, грудень 2017 року
Інформаційний бюлетень «Редукціон» № 9-10-11 (139-140-141) — жовтень, листопад, грудень 2017 року


  


Відсутність Моніторингу державних закупівель з боку Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, цеЗверху гарно та тихо, а всередині ворушиться лихо
Набуття досвіду проведення закупівель за новим законодавством під кінець року позначилося на підвищенні рівня якості роботи комітетів з конкурсних торгів. Усе рідше замовники припускаються помилок під час проведення процедури розкриття конкурсних пропозицій, усе частіше документації конкурсних торгів відповідають формі, встановленій законом. Проте чи завжди зовнішня правильність і «причесаність» процедур розкриття свідчить про відповідність проведення торгів в цілому чинному законодавству?
9 грудня комітет з конкурсних торгів Державної художньої середньої школи імені Т.Г. Шевченка призначив проведення процедури розкриття поданих пропозицій конкурсних торгів на надання послуг їдалень (послуг з організації комплексного гарячого харчування). Дивно, але в межах Києва віднайшлося лише два учасники, які побажали взяти участь у конкурсних перегонах та задовольнити потребу учнів закладу у харчуванні. Цими сміливцями виявилися КП «Шкільне харчування» та ТОВ «Київ-Конті».
Комітет з конкурсних торгів художньої школи під час процедури розкриття дотримався не тільки правил її проведення, визначених Законом України «Про здійснення державних закупівель», але й усіх норм етикету. Усі задіяні в процедурі особи були представлені одне одному, члени комітету не робили таємниці з власних імен, прізвищ та посад і навіть окрему увагу було приділено присутності на процедурі розкриття кореспондента профільного видання, хоча спочатку прагнення медіа-вартових на власні очі побачити перебіг подій дещо збентежило членів комітету.
Так само вправно виконали своє завдання і обидва учасники. Їхні конверти із пропозиціями були оформлені бездоганно та не викликали жодних зауважень або нарікань з боку комітету з конкурсних торгів державної художньої середньої школи імені Т.Г. Шевченка. Проте за такого сумлінного упорядкування ТОВ «Київ-Конті» запропонувало ціну, яка була вигіднішою майже на 40 тисяч гривень. І якщо у процесі детального розгляду комітет з конкурсних торгів не віднайде огріхів або неточностей у цій пропозиції, саме це товариство, вочевидь, стане надавачем послуг із харчування на наступний рік, адже єдиним критерієм оцінки, встановленим замовником, є саме ціна.
Підсилити ймовірність перемоги у торгах вирішила і присутня на процедурі розкриття представниця ТОВ «Київ-Конті», яка детально розповіла членам комітету про переваги роботи саме з ними. Серед них вона перелічила прийнятні ціни, чималий досвід роботи на ринку харчування дітей, співпрацю із товаровиробниками та наявність необхідного нового обладнання.
Словом, усіх «політесів» було дотримано і атмосфера розкриття була дружньою. На перший погляд, хвилюватися за подальший розвиток подій було не варто, а вправність комітету з конкурсних торгів викликала мало не захоплення.
Та в процесі розгляду документації з конкурсних торгів ставало зрозуміло і чому комітет так вправно впорався, і чому учасників було так небагато. Справа у тому, що до роботи комітет залучив консультанта, який, напевно, непогано підготував його склад для проведення процедури розкриття. Але ж до чого тут кількість учасників, спитаєте ви. Виявилося, що витрати, пов’язані із залученням цього консультанта, покладалися на майбутнього переможця торгів! Більше того, це додаткове навантаження було прописано як одна з вимог документації конкурсних торгів.
Витяг з документації конкурсних торгів на закупівлю послуг їдалень (послуг з організації комплексного гарячого харчування) Державної художньої середньої школи імені Т.Г.Шевченка.
П.3, пп.1
1. На учасника-переможця процедури закупівлі   відповідно до ст.527, 528, 636 ЦК України, покладаються всі витрати, пов'язані з укладенням договору (послуги Консультанта торгів), у сумі 8 000,00 (вісім тисяч) гривень.
До складу зазначених витрат не включаються витрати, пов'язані з нотаріальним посвідченням договору.
Зазначена вище сума має бути сплачена протягом 5 робочих днів з моменту отримання учасником-переможцем торгів акцепту пропозиції конкурсних торгів на рахунок Консультанта торгів, відповідно до укладеної між Замовником та Консультантом угоди (договір на користь третьої особи).
Тож, напевно, далеко не всі потенційні учасники захотіли сплатити за послуги, якими скористався комітет з конкурсних торгів.
Що ще порадить комітету консультант та яке рішення буде прийнято у результаті розгляду пропозицій - стане відомо пізніше. Як і те, чи зверне увагу ще хто-небудь на дискримінаційні вимоги до учасників, що їх було висунуто комітетом з конкурсних торгів.
Медіа-варта з Києва