Інформаційний бюлетень «Редукціон» № 9-10-11 (139-140-141) — жовтень, листопад, грудень 2017 року
Інформаційний бюлетень «Редукціон» № 9-10-11 (139-140-141) — жовтень, листопад, грудень 2017 року


 



 


Чи готова Україна до запровадження електронних державних закупівель




Інститут державних закупівель "Редукціон" відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» № 922-VІІІ від 25 грудня 2015 року проводить навчання та підвищення кваліфікації фахівців у сфері публічних закупівель.

05 вересня у Києві Міністерство економічного розвитку і торгівлі України за сприяння та підтримки Проекту ЄС «Гармонізація систем конкуренції та державних закупівель в Україні зі стандартами ЄС» провели круглий стіл, присвячений вирішенню нагальних питань, пов’язаних із закупівлями за рамковими угодами.

Організаторами дводенного заходу виступили Європейський банк реконструкції і розвитку та Проект ЄС «Гармонізація конкуренції и системи державних закупівель в Україні зі стандартами ЄС». 

11-14 липня у Варшаві відбулася зустріч делегації Міністерства економічного розвитку і торгівлі України з колегами - представниками органів і відомств
11-14 липня у Варшаві відбулася зустріч делегації департаменту державних закупівель і державного замовлення Міністерства економічного розвитку і торгівлі України з колегами - представниками органів і відомств, що опікуються сферою державних закупівель Республіки Польща. 

Зверніть увагу, що Офіс державних закупівель, у співпраці з Економічним відділом Гданьського Університету організовує V Наукову Конференцію, яка відбудеться 17-18 вересня 2012 р. в Дидактично-конференційному Центрі Гданьського Університету в Сопоті. Конференція є продовженням щорічних зустрічей представників наукового середовища і практиків, що займаються проблематикою держзамовлень. 

Координаційна ради з підготовки Стратегії розвитку системи державних закупівель в Україні на своєму третьому засіданні 25 червня у Києві обговорила останню версію проекту стратегії, презентовану експертом USAID ЛІНК.

7-9 червня 2012 року в Москві відбувся VI Міжнародний форум «Державні та корпоративні закупівлі: Реформа системи закупівель III».

30 травня у столиці України відбулася зустріч представників громадських організацій та об’єднань з Першим віце-прем’єр-міністром Валерієм Хорошковським, на якій обговорювалися питання, спрямовані на вжиття заходів з метою запобіганню корупційним проявам у сфері державних закупівель.

18 травня в готелі «Опера» відбувся семінар на тему «Зміцнення довіри до системи оскарження в сфері державних закупівель», організований ЄБРР у співпраці з Антимонопольним комітетом України та Проектом ЄС «Гармонізація систем конкуренції та державних закупівель в Україні зі стандартами ЄС».

ЄБРР обговорив особливості закупівлі товарів
3-4 травня у Малому конференц-залі Національної академії наук відбувся організований Європейським банком реконструкції та розвитку семінар «Краща практика для закупівлі товарів». 

08 травня 2012 року в приміщенні Департаменту державних закупівель та державногозамовленняМіністерства економічного розвитку іторгівлі України відбулася нарадана тему «Розвиток біржової торгівлі у сфері державних закупівель».

19-20 квітня в Києві пройшов семінар «Процедура оскарження: скарги і доведення». Організатори заходу – Європейський банк реконструкції і розвитку, Американська торговельна палата в Україні, Проект ЄС «Гармонізація систем конкуренції та державних закупівель України зі стандартами Європейського Союзу» – запросили до участі в обговоренні болючих питань процедури оскарження міжнародних і вітчизняних експертів і фахівців з держзакупівель, а також практиків-закупівельників.   

11 квітня 2012 року в готелі «Київ» відбувся круглий стіл на тему «Електронні закупівлі – шлях до впровадження електронного урядування». Були розглянуті різні питання, пов’язані з впровадженням електронних закупівель в Україні, та перспективи подальшого розвитку системи електронних закупівель.

12 квітня 2012 року в Торгово-промисловій палаті України відбувся круглий стіл на тему «Сталі ефективні закупівлі в Україні». Було розглянуто значення «сталих закупівель» та їх вплив на розвиток економіки України.

Мы рады пригласить Вас на семинар по вопросам лучшей практики в сфере правоприменения государственных закупок, который состоится 18 мая 2012 года в гостинице Опера в Киеве, Украина.

11 квітня 2012 року в готелі «Київ» відбувся круглий стіл на тему «Громадський нагляд у сфері державних закупівель: тенденції в сучасній практиці та Україна». Були обговорені різні аспекти щодо громадського нагляду в сфері державних закупівель.

10 квітня 2012 року в готелі «Київ» відбувся круглий стіл на тему «Відповідальність та підзвітність у сфері державних закупівель». На заході розглядалися способи, за допомогою яких Стратегія розвитку системи державних закупівель може сприяти зміцненню відповідальності та підзвітності у сфері державних закупівель.

10 квітня 2012 року в готелі «Київ» відбувся круглий стіл на тему «Відповідальність та підзвітність у сфері державних закупівель». На заході розглядалися способи, за допомогою яких Стратегія розвитку системи державних закупівель може сприяти зміцненню відповідальності та підзвітності у сфері державних закупівель.

Круглий стіл вивчатиме шляхи, за допомогою яких система державних закупівель може допомогти досягнути важливих цілей стабільного розвитку України (наприклад, охорони навколишнього середовища, енергоефективності, зменшення шкідливих викидів, розвиток малого бізнесу та відповідність нормам праці). Будуть розглянуті практичні приклади інших країн, щоб допомогти визначити, яким чином подібні цілі сталого розвитку можуть бути відображені у Стратегії розвитку системи державних закупівель України. 

Метою круглого столу є обговорення ролі громадянського суспільства у сприянні ефективним державним закупівлям в Україні та шляхів відображення цієї ролі в Стратегії розвитку системи державних закупівель.

На круглому столі будуть розглянуті способи, за допомогою яких Стратегія розвитку системи державних закупівель може сприяти зміцненню відповідальності та підзвітності у сфері державних закупівель. 

Метою круглого столу є обговорення шляхів (включаючи впровадження електронних закупівель), за допомогою яких Стратегія розвитку системи державних закупівель може бути узгоджена та приведена у відповідність з Стратегією електронного урядування України. 

Розпочинаючи роботу круглого столу «Актуальні питання розвитку системи державних закупівель в Україні», Віце-президент Луганської РТПП Альберт Зінченко наголосив на тому, що наразі в Україні функціонує складна і не зовсім раціональна система держзакупівель, котра тягне за собою цілу низку проблем у закупівельній та суміжних з нею сферах. Виявленню актуальних пріоритетів розвитку системи державних закупівель, вирішенню спірних питань, які виникають при проведенні закупівель відповідно до вимог чинного законодавства, і було присвячено цей захід.

28 лютого у м. Києві Товарна біржа «Універсальна міжрегіональна» спільно з Проектом Агентства з міжнародного розвитку США /USAID «Локальні інвестиції та національна конкурентоспроможність»(ЛІНК), Науково-дослідним проектним інститутом, за медіа-підтримки «Інформаційного бюлетеня Редукціон», провела семінар, присвячений практичному застосуванню норм законодавства у сфері державних закупівель, у тому числі здійсненню закупівель на товарних біржах, а запропонувала до обговорення стратегічні напрямки розвитку держзакупівельного ринку та законодавства України.

23-24 лютого 2012 року в Києві відбувся семінар, присвячений питанням засобів правового захисту у сфері державних закупівель. Захід було організовано ЄБРР спільно з Представництвом Європейського Союзу в Україні, СІГМА (Програма сприяння вдосконаленню державного управління) і Американської торгової палати в Україні.

15-17 лютого 2012 року в Москві увосьме пройшов Всеросійський Форум-виставка «Госзаказ-2012»
Організатори – МГО «Московська асоціація підприємців» за участі Міністерства економічного розвитку РФ, Федеральної антимонопольної служби РФ – провели захід з метою консолідувати зусилля держави та бізнесу на основі принципів конкуренції та вдосконалення системи державного замовлення.

Замовники стикаються з проблемою термінового здійснення закупівель товарів, робіт і послуг. Особливості профільного законодавства не залишають іншої можливості, окрім застосування неконкурентної процедури закупівлі. Як же вчинити, аби підстави вибору закупівлі в одного учасника мали в основі ринковий механізм? Використовуйте досвід товарної біржі!

31 січня 2012 року в Харкові відбувся семінар на тему: «Сьогодення та перспектива розвитку держзакупівель в Україні»
Проведення заходу було ініційовано Універсальною міжрегіональної товарною біржею за підтримки Проекту USAID ЛІНК.

Замовники стикаються з проблемою термінового здійснення закупівель товарів, робіт і послуг. Особливості профільного законодавства не залишають іншої можливості, окрім застосування неконкурентної процедури закупівлі. Як же вчинити, аби підстави вибору закупівлі в одного учасника мали в основі ринковий механізм? Використовуйте досвід товарної біржі! 

15-17 февраля в МВЦ «Крокус-Экспо» состоится VIII Всероссийский Форум-выставка «ГОСЗАКАЗ 2012», главной темой которого станет «Государственный заказ – инвестиции в экономику страны».
«ГОСЗАКАЗ 2012» проходит при участии Минэкономразвития РФ, при поддержке Правительства РФ и Правительства Москвы, под патронажем ТПП РФ. Организатором мероприятия выступает МОО «Московская ассоциация предпринимателей». 

2 лютого у Києві відбулася Прес-конференція на тему: «Якість і безпека: реалії на ринку будівельних матеріалів».

Іван Салій: «Ми велика держава і маємо великі можливості. 3-4 роки назад ми були в переважній більшості імпортозалежні, в деяких сегментах на 100%. До кризового періоду набрали темп і сьогодні за багатьма сегментами здолали або маємо можливість здолати імпортозалежність. Але виникає проблема, що вітчизняний виробник, використовуючи закордонні технології, частково їхню сировину, за високої якості продукції не може війти в ритм. 60% території України є небезпечною територією, тому що виробники нехтують правилами будівництва. Щоб знову вийти на докризовий рівень виробництва, нам треба збільшити удвічі рівень будівництва. Ми будуємо по 0,2 – 0,3 м2 на людину, а потрібно по 1 м2. Так будує Європа.