Інформаційний бюлетень «Редукціон» № 9-10-11 (139-140-141) — жовтень, листопад, грудень 2017 року
Інформаційний бюлетень «Редукціон» № 9-10-11 (139-140-141) — жовтень, листопад, грудень 2017 року


 



 


Відсутність Моніторингу державних закупівель з боку Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, це



Іван Салій: «Ми велика держава і маємо великі можливості. 3-4 роки назад ми були в переважній більшості імпортозалежні, в деяких сегментах на 100%. До кризового періоду набрали темп і сьогодні за багатьма сегментами здолали або маємо можливість здолати імпортозалежність. Але виникає проблема, що вітчизняний виробник, використовуючи закордонні технології, частково їхню сировину, за високої якості продукції не може війти в ритм. 60% території України є небезпечною територією, тому що виробники нехтують правилами будівництва. Щоб знову вийти на докризовий рівень виробництва, нам треба збільшити удвічі рівень будівництва. Ми будуємо по 0,2 – 0,3 м2 на людину, а потрібно по 1 м2. Так будує Європа. 
Незалежного контролю над співвідношенням ціна-якість на ринку виробництва будівельних матеріалів в Україні поки не існує. Споживач дезорієнтований в ринку, допомогти йому розібратися і вибрати належну якість за доступної ціни покликаний знак якості «Висока якість - чесна ціна».

Про це на прес-конференції заявили голова наглядової ради асоціації «Всеукраїнська спілка виробників будівельних матеріалів і виробів» Іван Салій та голова правління Спілки споживачів України Леонід Школьник.
У рамках прес-конференції відбулася презентація Всеукраїнської програми захисту прав споживачів «Лідер якості будівельних матеріалів» і знаку якості «Висока якість - чесна ціна», а також підписання меморандуму про співробітництво між Спілкою споживачів України та Асоціацією «Всеукраїнська спілка виробників будівельних матеріалів і виробів».

«У наших споживачів і виробників є чітке упередження проти всякого роду обов'язкових сертифікацій та контролю. Ми пропонуємо пройти сертифікацію на якість у добровільному порядку. Багато великих виробників будматеріалів у цьому зацікавлені і готові фінансувати незалежні лабораторні дослідження. Результати ми будемо розсилати забудовникам, державним органам влади і повідомляти ЗМІ. Таким чином на ринку з'явиться контроль над якістю, і споживач буде знати, за що він платить гроші і що за них отримає», - пояснив І. Салій.