Інформаційний бюлетень «Редукціон» № 9-10-11 (139-140-141) — жовтень, листопад, грудень 2017 року
Інформаційний бюлетень «Редукціон» № 9-10-11 (139-140-141) — жовтень, листопад, грудень 2017 року


 



 


Чи готова Україна до запровадження електронних державних закупівель



Шановні читачі!
30 липня 2010 року в дію буде введено Закон України «Про здійснення державних закупівель». Нарешті - після двох років очікування! - відбудеться повернення однієї зі значущих сфер економіки країни до правового поля.
Переважна більшість фахівців оцінюють новий закон, у цілому, позитивно, хоча деякі норми викликають зауваження. Попри це, прийняття повноцінного, конституційного (!) нормативного акту, який регулюватиме держзакупівлі, варто розцінювати як серйозну перемогу і важливий крок на шляху до прозорості витрачання коштів громадян. Звісно, до досконалості ще далеко, і ґрунтовне доопрацювання, безперечно, необхідне. Головне, що Закон «Про здійснення державних закупівель» дійсно став досить вдалою спробою унеможливлення корупційних схем розкрадання державних коштів, а не «індульгенцією для тендерної мафії».
Попереду ще багато роботи. ІБ «Редукціон» започатковує нову рубрику «Поради з подальшого реформування державних закупівель». Думки спеціалістів, зауваження контролюючих органів, рішення судів, - все, що несе в собі раціональне зерно, ми публікуватимемо з метою досягнення належного рівня функціонування сфери державних закупівель.
Шановні друзі! Кому, як не вам, знати про все «підводне каміння» держзакупівельного законодавства. Звертаємося до вас як до практиків, досвід яких вкрай важливий для розробки бездоганної теорії. Ваші пропозиції мають для нас велике значення, тож сподіваємося на співпрацю.
Червень, окрім прийняття профільного закону вітчизняних держзакупівель, відзначився ще однією важливою подією. 23-25 червня в Мінську відбувся Міжнародний форум «Державні закупівлі: досвід організації і проведення та
перспективи міждержавної співпраці». Досвід інших країн має стати для України серйозною підмогою в справі розбудови сфери держзакупівель. Співпраця з сусідами дає змогу, не повторюючи чужих і уникаючи власних помилок, виробити свою, дієву модель. Країни СНД мають багато спільного, і напрацювання РФ, Казахстану та Білорусі для нашої держави були б корисними. Проте, форум, як виявилося, не зацікавив жодного вітчизняного органу влади, що опікується сферою держзакупівель. А даремно. Країни ЄЕП уже досягли серйозних успіхів, чим ми, на жаль, похвалитися не можемо. Редакція нашого бюлетеня брала активну участь у цьому форумі і як учасники, і як співорганізатори. Про перебіг подій на міжнародному заході, шановні колеги, читайте на шпальтах нашого видання. Найближчим часом плануємо направити звіт про результати цього заходу Уповноваженому органу та Антимонопольному комітету України.
У липневому випуску ми продовжуємо знайомити вас із судовою практикою у сфері держзакупівель. Нещодавно започаткована рубрика, як ми й сподівалися, стала для вас цікавою.
Проблеми держзакупівельників різних галузей господарювання нерідко є схожими. Про те, як намагаються розв’язати їх ваші колеги, розповідають матеріали цього номеру. Про шкоду, що її завдає держзакупівельне законодавство роботі комунальних підприємств, розвитку вітчизняної науки та оздоровленню наших громадян, читайте на сторінках 17-21.
Розміщення реєстрів державних закупівель – свідчення прозорості витрачання коштів та дотримання належного рівня конкурентності, – вочевидь, мало кому до душі. Не в захваті й виконавча влада. Огляд реєстрів державних закупівель усіх міністерств пропонуємо вашій увазі на стор. 44.
Шановні друзі! З прийняттям профільного закону починається новий етап розвитку державних закупівель України. Хочеться сподіватися, що він стане гідним кроком на шляху до становлення сфери держзакупівель.
З повагою,
Головний редактор
інформаційного бюлетеня «Редукціон»
В.В.Зубар

Тендерна наука: держзакупівельна діяльність НДІ

Хоч як не тривожить замовників можливість зриву тендеру чи виконання укладеного договору про закупівлю, а все одно «своя сорочка до тіла ближча».

Держзакупівлі в росії, білорусії, казахстані і україні: порівняльний аналіз правового регулювання

Жодних фантазій

Огляд законодавства: останні зміни

Дорогоцінні закупівлі

Недосяжні висоти

ЗНО для міністерств

У Лещатах законодавства