Інформаційний бюлетень «Редукціон» № 9-10-11 (139-140-141) — жовтень, листопад, грудень 2017 року
Інформаційний бюлетень «Редукціон» № 9-10-11 (139-140-141) — жовтень, листопад, грудень 2017 року


  


Відсутність Моніторингу державних закупівель з боку Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, цеЧи є у вас план?
Здійснення закупівлі – річ непроста. Це лише на перший погляд здається, що варто тільки знати, що тобі, власне, треба й мати кошти. Насправді ж цій «не дуже хитрій» справі передує серйозна робота з планування закупівель. І саме вона нерідко визначає спроможність підприємства чи установи провадити свою діяльність у подальшому.  
У квітні медіа-вартові побували на процедурі розкриття пропозицій конкурсних торгів на закупівлю устаткування медичного, хірургічного та ортопедичного в ДУ «Інститут патології хребта та суглобів імені професора М.І. Ситенка АМН України».
Попри великий інтерес учасників до торгів, на комітет, котрий був переконаний в доброму результаті, чекав неприємний сюрприз. До моменту розкриття надійшло аж чотирнадцять пропозицій конкурсних торгів – що, погодьтеся, дуже непогано, тому й сподівалися члени комітету, що ще один етап закупівлі закінчиться успішно. Проте на три з п’ятнадцяти лотів бажаючих не знайшлося.
Секретар комітету з конкурсних торгів Тетяна Котлярова говорить, що це стало дійсно несподіванкою.
  • У принципі, з усіма із учасників нинішніх конкурсних торгів ми знайомі давно й маємо неабиякий досвід співпраці. Заявлені у лотах позиції є досить специфічними і їх поставки в Україні здійснюють лише лічені компанії. Тому-то й не чекали, що ці лоти сьогодні залишаться, як то кажуть, «не закритими».
Лоти ж, на котрі не було подано пропозиції, включали в основному новий інструментарій для операцій на хребті, деякі фіксатори для поперекового відділу хребта, без якого, втім, оперативне окремі втручання просто неможливі. Та катастрофою для Інституту це не стало, оскільки, як розповіла пані Котлярова, необхідні загально ортопедичні інструменти для операцій заклад має.
  • Ось такі випадки й показують, наскільки важливо вміти правильно спланувати закупівлю. Обладнання, заявлене в лотах, на які не було подано пропозиції учасників, можна сказати, життєво важливе для нашого інституту. Без нього хірурги просто не можуть працювати, адже ортопедичні операції, зрозуміло, відрізняються від інших видів оперативного втручання. Але ситуація, що виникла на сьогоднішньому розкритті, критичною не стала. Наші фахівці забезпечені всім необхідним, і відсутність інтересу учасників або їх неготовність брати участь у торгах, на роботі інституту не відіб’ється. Під час цієї закупівлі ми хотіли оновити й доповнити інструментарій, що дозволило б розширити асортимент операцій на хребті. Тому для нас не буде проблемою оголосити торги ще раз саме на це обладнання. Ми маємо в запасі час, і головне, що наші пацієнти від цього шкоди не зазнають. Уявити собі інший розвиток подій просто страшно, адже не мали б ми цього обладнання – інститут просто міг би припиняти діяльність по проведенню деяких видів операцій. 
Планування здійснення процедур закупівель протягом року відповідно до затвердженого кошторису – одна з головних функцій комітету з конкурсних торгів. Та все ж, як показує практика, фактично, комітет має спланувати всі закупівлі, озираючись не на кошторис, а на реальні потреби підприємства чи установи. Лише за такого підходу можливе якісне виконання обов’язків закупівельника.
…Тож, чи є у вас план?      
Медіа-варта з Харкова